Strona głównaAktualnościWakacyjne warsztaty edukacyjne dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Wakacyjne warsztaty edukacyjne dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

 

 

Wakacyjne warsztaty edukacyjne dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium  Rzeczypospolitej Polskiej

W dniach 20 – 30 sierpnia 2022 r. w Rymanowie Zdroju (województwo podkarpackie) stowarzyszenie EkoPrzestrzeń Ekologia – Rozwój – Przestrzeń realizuje wakacyjne warsztaty edukacyjne dla matek z dziećmi z Ukrainy w ramach projektu „Wypoczynek i warsztaty w Polsce formą integracji społeczeństwa ukraińskiego”. Projekt finansowany jest z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF).

W ramach warsztatów edukacyjnych uczestnicy (matki) będą mogły skorzystać m.in.
z warsztatów z języka polskiego, rozwoju osobistego, prawnych i psychologicznych, które uwzględniają sposoby radzenia sobie z traumą osób przybyłych z obszarów objętych działaniami wojennymi.

W czasie warsztatów dla matek zapewniona będzie również profesjonalna opieka dla ich dzieci przez wykwalifikowanych animatorów. W ramach animacji organizator przewiduje udział w zajęciach artystycznych, rozwijanie sprawności ruchowych, uwzględnianie indywidualnych potrzeb dziecka oraz wzmacnianie wiary we własne siły. Oprócz stacjonarnych zajęć w Rymanowie Zdroju przewidziane są również wycieczki krajoznawcze.

Wartość projektu: 34 731,58 euro

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

 

 

 

Przeczytaj również

Polska – Ukraina 2019 – ,,Żyjemy ekologicznie – żyjemy dłużej”

I Dzień projektu 27.09.2019 r. W piątek po południu przyjechała młodzież ze Stryja do Rzeszowa młodzież omówiła program  wizyty wraz...