Strona głównaAktualnościOrlen uruchomił pierwszą mobilną stację tankowania wodoru

Orlen uruchomił pierwszą mobilną stację tankowania wodoru

 

Orlen uruchomił pierwszą mobilną stację tankowania wodoru

W przyszłym roku otwarte zostaną kolejne dwie stacje wodorowe w Polsce, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników pojazdów napędzanych paliwem wodorowym.

– Wzmacniamy kompetencje w obszarze paliw alternatywnych, w tym wodoru, który będzie odgrywał coraz większą rolę w rozwoju motoryzacji i jest uważany za jeden z kluczowych elementów transformacji energetycznej – mówi prezes Orlenu Daniel Obajtek. Podkreśla, że inwestycja w nowoczesne technologie, zeroemisyjną energetykę i alternatywne paliwa jest koniecznością. – Nie unikniemy inwestycji w tym kierunku, to jest przyszłość – dodaje.

Orlen uruchomił w Krakowie mobilną stację tankowania wodoru. Paliwo pochodzące z biorafinerii grupy w Trzebini będzie napędzać ogniwa autobusu zeroemisyjnego testowanego w krakowskiej komunikacji miejskiej. To kolejna inwestycja, która wpisuje się w ogłoszoną w tym roku strategię wodorową firmy. Do 2030 r. na realizację projektów wodorowych koncern przeznaczy 7,4 mld zł. W ciągu najbliższych ośmiu lat grupa stworzy sieć ponad 100 stacji tankowania wodoru.

Cały artykuł:

Źródło: https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-orlen-uruchomil-pierwsza-mobilna-stacje-tankowania-wodoru,nId,6113837

Przeczytaj również

Polska – Ukraina 2019 – ,,Żyjemy ekologicznie – żyjemy dłużej”

I Dzień projektu 27.09.2019 r. W piątek po południu przyjechała młodzież ze Stryja do Rzeszowa młodzież omówiła program  wizyty wraz...