Strona głównaAktualnościNa osiedlu Drabinianka w Rzeszowie powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów

Na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów

Na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów
O budowę kładki nad rzeką Strug wystąpili do Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa mieszkańcy osiedla. Pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania, na wniosek prezydenta Rzeszowa, zostały już zarezerwowane w budżecie miasta.Kładka na Strugu ma poprawić ma komunikację pieszą i rowerową pomiędzy ulicami Jachowicza, Koło i Podmiejską i w przyszłości ułatwić dojście do nowej szkoły, która powstaje na osiedlu Drabinianka.
O realizację takiej inwestycji wystąpili mieszkańcy osiedla. Pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania, na wniosek prezydenta Rzeszowa, zostały już zarezerwowane w budżecie miasta.
Przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt, zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji budowy nie tylko samej kładki dla pieszych i rowerzystów (długość ok. 33 m, szerokość minimum 3 m) ale m.in. także dochodzących do przyszłej kładki ścieżek rowerowych (w kierunku północnym od kładki – długość ok. 120m, w kierunku południowym długość ok. 100m) oraz dróg dojazdowych i skrzyżowania projektowanej drogi z ul. Jachowicza.
Dokumentacja inwestycji ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło:

Kancelaria Prezydenta, Urząd Miasta Rzeszowa

Przeczytaj również

Polska – Ukraina 2019 – ,,Żyjemy ekologicznie – żyjemy dłużej”

I Dzień projektu 27.09.2019 r. W piątek po południu przyjechała młodzież ze Stryja do Rzeszowa młodzież omówiła program  wizyty wraz...